MDF-مقاله-برش

MDF-مقاله-برش

ام دی اف (MDF) يا تخته فيبر نيمه سنگين، يکي ازانواع اوراق فشرده است که به دليل قابليتهاي متنوع و گاه منحصر به فرد با استقبال فوق العاده اي در طي سالهاي اخير روبرو شده است. MDF مزیت های زيادي مانند استحکام زياد، قابليت انجام سازه هاي مختلف مانند روکش و رنگ، قيمت مناسب، سطوح صاف، قابليت ماشين کاري شدن و … را دارد. مزيت اصلي MDF نسبت به ديگر چوبها قيمت کمتر با وجود داشتن خصوصیات یکسان و بعضا بهتر نسبت به دیگر چوب ها است.

MDF را مي توان در انواع زيادي مانند ام دي اف نازک، ام دي اف ضخيم، ام دي اف با فرماليدکم،ام دي اف مقاوم در برابر رطوبت، ام دي اف مقاوم در برابر حشرات وقارچ و … تولید کرد که هر کدام خصوصیات خاصی دارند.

براي توليد وسائل ام دي اف مي توان از دستگاه هاي CNC استفاده کرد که انواع عمليات تراش، سوراخ کاري و برش ام دي اف را با دقت و سرعت بالا و به راحتي انجام می دهند. با برشام دي اف می توان وسایل زیادی مانند انواع کابينت، مبلمان، مبلمان اداري، درب، دکور، ميز، کمد، سيسموني و … را توليد کرد. دستگاه هاي برش MDF بسيار متنوع بوده و در اندازه هاي مختلف با قابليت هاي مختلفي وجود دارد و مثلاً براي ساخت درب دستگاه CNC مخصوص ساخت درب وجود دارد.

کلمات کلیدی: ام دی اف، ورق ام دی اف،mdf، برش ام دی اف،دستگاه برش ام دی اف

(منبع:choobforoshan.ir)